Gudstjenesteliste

12. søndag efter Trinitatis | 07.09.2014

Aller kirke 09:00 Inge L. Mikkelsen
Almind kirke
Bramdrup kirke
Brændkjærkirken
Dalby kirke
Eltang Kirke
Frørup Kirke
Harte Kirke
Hejls Kirke
Hjarup Kirke
Hjerndrup Kirke
Immanuelskirken
Jordrup Kirke
Kolding Valgmenighed 10:30 hans Jakob Krarup
Kristkirken
Lejrskov Kirke
Nr. Bjert Kirke
Sankt Nicolai Kirke
Sdr. Stenderup Kirke
Sdr. Vilstrup Kirke
Seest Kirke
Simon Peters Kirke 10:30 Michael Markussen
Simon Peters Kirke 13:00 Michael Markussen
 

Church Service in English at 1 p.m.

Skanderup Kirke
Skanderup grundtvigske Valgmenighed 10:00 Axel Jessen
Stepping Kirke
Sønder Bjert Kirke
Taps Kirke
Tyrstrup Kirke
Vamdrup Kirke
Vejstrup Kirke
Vester Nebel Kirke
Viuf kirke
Vonsild Kirke 00:00 Iben Munkgaard Davids
Ødis Kirke

13. søndag efter Trinitatis | 14.09.2014

Aller kirke 10:15 Susanne Madsen
  Høstgudstjeneste - kirkebil - sognekoret medvirker
Almind kirke
Bramdrup kirke
Brændkjærkirken
Dalby kirke
Eltang Kirke
Frørup Kirke
Harte Kirke
Hejls Kirke
Hjarup Kirke
Hjerndrup Kirke
Immanuelskirken
Jordrup Kirke
Kolding Valgmenighed 10:30 Mads Peter Kruse
Kristkirken
Lejrskov Kirke
Nr. Bjert Kirke
Sankt Nicolai Kirke
Sdr. Stenderup Kirke
Sdr. Vilstrup Kirke
Seest Kirke
Simon Peters Kirke 10:30 Michael Markussen
 

Konfirmander fra Parkskolen og deres forældre er inviteret til efterfølgende pizza i konfirmanderlokalerne. Sidste ilmelding om torsdagen. Kirketjenerne bedes bestille pizza og en sodavand. Der spises i K1, og gives kirkekaffe i K2.

Skanderup Kirke
Skanderup grundtvigske Valgmenighed 10:00 Axel Jessen
  Høstgudstjeneste
Stepping Kirke
Sønder Bjert Kirke
Taps Kirke
Tyrstrup Kirke
Vamdrup Kirke 09:00 Maria Dusgaard König
Vamdrup Kirke 10:30 Maria König
 

Høstgudstjeneste

Vejstrup Kirke
Vester Nebel Kirke
Viuf kirke
Vonsild Kirke 10:30 Per Damgaard Pedersen
  HØSTGUDSTJENESTE
Ødis Kirke

14. søndag efter Trinitatis | 21.09.2014

Aller kirke 10:15 Susanne Madsen
  kirkebil
Almind kirke
Bramdrup kirke
Brændkjærkirken
Dalby kirke
Eltang Kirke
Frørup Kirke
Harte Kirke
Hejls Kirke
Hjarup Kirke
Hjerndrup Kirke
Immanuelskirken
Jordrup Kirke
Kolding Valgmenighed ingen gudstjeneste
Kristkirken
Lejrskov Kirke
Nr. Bjert Kirke
Sankt Nicolai Kirke
Sdr. Stenderup Kirke
Sdr. Vilstrup Kirke
Seest Kirke
Simon Peters Kirke 10:30 Birgitte Molin
Skanderup Kirke
Skanderup grundtvigske Valgmenighed 10:00 Axel Jessen
Stepping Kirke
Sønder Bjert Kirke
Taps Kirke
Tyrstrup Kirke
Vamdrup Kirke 10:30 Jens Henrik Kristiansen
 

Høstgudstjeneste

Vejstrup Kirke
Vester Nebel Kirke
Viuf kirke
Vonsild Kirke 09:00 Per Damgaard Pedersen
Ødis Kirke

15. søndag efter Trinitatis | 28.09.2014

Aller kirke 10:15 Susanne Madsen
  Kirkebil
Almind kirke
Bramdrup kirke
Brændkjærkirken
Dalby kirke
Eltang Kirke
Frørup Kirke
Harte Kirke
Hejls Kirke
Hjarup Kirke
Hjerndrup Kirke
Immanuelskirken
Jordrup Kirke
Kolding Valgmenighed 10:30 Mads Peter Kruse
Kristkirken
Lejrskov Kirke
Nr. Bjert Kirke
Sankt Nicolai Kirke
Sdr. Stenderup Kirke
Sdr. Vilstrup Kirke
Seest Kirke
Simon Peters Kirke 10:30 Michael Markussen
Skanderup Kirke
Skanderup grundtvigske Valgmenighed 10:00 Axel Jessen
Stepping Kirke
Sønder Bjert Kirke
Taps Kirke
Tyrstrup Kirke
Vamdrup Kirke 10:30 Maria Dusgaard König
Vejstrup Kirke
Vester Nebel Kirke
Viuf kirke
Vonsild Kirke 09:00 Per Damgaard Pedersen
Ødis Kirke