Gudstjenesteliste

1. søndag efter Påske | 27.04.2014

Aller kirke ingen gudstjeneste
  fælles med Fjelstrup
Almind kirke 09:30 Hans Otto Tobler
  Konfirmation
Almind kirke 11:00 Hans Otto Tobler
  Konfirmation
Bramdrup kirke 10:30 Ditte Freiesleben
Brændkjærkirken 10:30 Birgit Fur
Dalby kirke 10:30 Jens Christian Bach Iversen
Eltang Kirke 14:00 Christine Alexandersson
  Kor medvirker - Musikalske processer.
Frørup Kirke ingen gudstjeneste
Harte Kirke 10:30 Elon Jepsen
Hejls Kirke 10:30 Henrik Vestergaard Jørgensen
  Konfirmation.
Hjarup Kirke 09:00 Jens Henrik Kristiansen
Hjerndrup Kirke 09:00 Annette Wiuf Christensen
Immanuelskirken
Jordrup Kirke ingen gudstjeneste
Kolding Valgmenighed ingen gudstjeneste
Kristkirken
Lejrskov Kirke 10:30 Karen Søe Pedersen
Nr. Bjert Kirke 10:30 Dorthe Rudbeck
Sankt Nicolai Kirke
Sdr. Stenderup Kirke
Sdr. Vilstrup Kirke ingen gudstjeneste
Seest Kirke
Simon Peters Kirke 10:30 Birgitte Molin
Skanderup Kirke
Skanderup grundtvigske Valgmenighed 10:00 Axel Jessen
Stepping Kirke ingen gudstjeneste
Sønder Bjert Kirke 10:30 Tine Illum
  Konfirmation
Taps Kirke ingen gudstjeneste
Tyrstrup Kirke 10:30 Annette Wiuf Christensen
Vamdrup Kirke 09:00 Jens Henrik Kristiansen
Vamdrup Kirke 10:30 Jens Henrik Kristiansen
Vejstrup Kirke ingen gudstjeneste
Vester Nebel Kirke ingen gudstjeneste
Viuf kirke ingen gudstjeneste
Vonsild Kirke 10:30 Klavs Bo Sørensen
Ødis Kirke

2. søndag efter Påske | 04.05.2014

Aller kirke 10:15 Susanne Madsen
  konfirmation
Almind kirke ingen gudstjeneste
Bramdrup kirke 10:30 Lone Vesterdal
Brændkjærkirken 10:30 Iben Munkgaard Davids
Dalby kirke
Eltang Kirke ingen gudstjeneste
Frørup Kirke ingen gudstjeneste
Harte Kirke 10:30 Elon Jepsen
Hejls Kirke ingen gudstjeneste
Hjarup Kirke
Hjerndrup Kirke ingen gudstjeneste
Immanuelskirken
Jordrup Kirke 10:30 Anna Marie Erbs
Kolding Valgmenighed ingen gudstjeneste
Kristkirken
Lejrskov Kirke ingen gudstjeneste
Nr. Bjert Kirke 10:30 Dorthe Rudbeck
Sankt Nicolai Kirke
Sdr. Stenderup Kirke
Sdr. Vilstrup Kirke ingen gudstjeneste
Seest Kirke
Simon Peters Kirke 10:30 Birgitte Molin
Simon Peters Kirke 13:00 Elisabeth Padillo Olesen
 

Church Service at 1. p.m.

Skanderup Kirke
Skanderup grundtvigske Valgmenighed 10:00 Axel Jessen
  Konfirmation
Stepping Kirke 10:00 Lone Kofod Jensen
  Konfirmation
Sønder Bjert Kirke 19:00 Tine Illum
Taps Kirke ingen gudstjeneste
Tyrstrup Kirke 10:30 Annette Wiuf Christensen
  Konfirmation.
Vamdrup Kirke
Vejstrup Kirke 10:30 Henrik Vestergaard Jørgensen
  Konfirmation.
Vester Nebel Kirke 10:30 Marianne Dykær
Viuf kirke 10:00 Hans Otto Tobler
  Konfirmation
Vonsild Kirke 10:30 Klavs Bo Sørensen
  KONFIRMATION A
Ødis Kirke

3. søndag efter Påske | 11.05.2014

Aller kirke ingen gudstjeneste
Almind kirke 09:00 Thomas H. Poulsen
Bramdrup kirke 10:30 Lone Vesterdal
Brændkjærkirken 10:30 Ole Pihl
Dalby kirke
Eltang Kirke 10:30 Christine Alexandersson
  Kor medvirker.
Frørup Kirke
Harte Kirke 10:30 Elon Jepsen
Hejls Kirke ingen gudstjeneste
Hjarup Kirke
Hjerndrup Kirke ingen gudstjeneste
Immanuelskirken
Jordrup Kirke ingen gudstjeneste
Kolding Valgmenighed ingen gudstjeneste
Kristkirken
Lejrskov Kirke 10:30 Karen Søe Pedersen
Nr. Bjert Kirke 10:30 Thomas H. Poulsen
Sankt Nicolai Kirke
Sdr. Stenderup Kirke
Sdr. Vilstrup Kirke ingen gudstjeneste
Seest Kirke
Simon Peters Kirke 10:30 Birgitte Molin
Skanderup Kirke
Skanderup grundtvigske Valgmenighed 10:00 Axel Jessen
Stepping Kirke
Sønder Bjert Kirke 10:30 Tine Illum
Taps Kirke 10:30 Henrik Vestergaard Jørgensen
  Konfirmation.
Tyrstrup Kirke 10:30 Lene Thiim
  Konfirmation.
Vamdrup Kirke
Vejstrup Kirke ingen gudstjeneste
Vester Nebel Kirke ingen gudstjeneste
Viuf kirke ingen gudstjeneste
Vonsild Kirke 10:30 Klavs Bo Sørensen
  KONFIRMATION B
Ødis Kirke

Store Bededag | 16.05.2014

Aller kirke 10:15 Gerhard Møller
  lægmandsgudstjeneste
Almind kirke ingen gudstjeneste
Bramdrup kirke 09:30 Lone Vesterdal
  Konfirmation
Bramdrup kirke 11:00 Ditte Freiesleben
  Konfirmation
Brændkjærkirken 09:15 Iben Munkgaard Davids
  Konfirmation
Brændkjærkirken 11:15 Ole Pihl
  Konfirmation
Dalby kirke
Eltang Kirke 11:15 Christine Alexandersson
  Konfirmation.
Frørup Kirke
Harte Kirke
Hejls Kirke ingen gudstjeneste
  Fælles gudstjeneste kl. 19.00 i Vejstrup Kirke for de syv sogne.
Hjarup Kirke
Hjerndrup Kirke ingen gudstjeneste
Immanuelskirken
Jordrup Kirke 10:30 Karen Søe Pedersen
Kolding Valgmenighed ingen gudstjeneste
Kristkirken
Lejrskov Kirke ingen gudstjeneste
Nr. Bjert Kirke 09:30 Thomas H. Poulsen
  Konfirmation
Nr. Bjert Kirke 11:15 Thomas H. Poulsen
  Konfirmation
Sankt Nicolai Kirke
Sdr. Stenderup Kirke
Sdr. Vilstrup Kirke 09:30 Christine Alexandersson
  Konfirmation. Kor medvirker.
Seest Kirke
Simon Peters Kirke 10:30 Birgitte Molin
 

MUNKEVÆNGET

Skanderup Kirke
Skanderup grundtvigske Valgmenighed ingen gudstjeneste
Stepping Kirke
Sønder Bjert Kirke 10:30 Maria Skjerning Frederiksen
Taps Kirke ingen gudstjeneste
  Gudstjeneste kl. 19.00 i Vejstrup Kirke fælles for de syv sogne.
Tyrstrup Kirke ingen gudstjeneste
Vamdrup Kirke
Vejstrup Kirke 19:00 Henrik Vestergaard Jørgensen
  Fællesgudstjeneste for de syv sogne.
Vester Nebel Kirke 10:30 Marianne Dykær
Viuf kirke 10:30 Hans Otto Tobler
Vonsild Kirke
Ødis Kirke

4. søndag efter Påske | 18.05.2014

Aller kirke 10:15 Susanne Madsen
  kirkebil
Almind kirke 10:30 Hans Otto Tobler
Bramdrup kirke 10:30 Ditte Freiesleben
Brændkjærkirken 10:30 Iben Munkgaard Davids
  Konfirmation
Dalby kirke
Eltang Kirke ingen gudstjeneste
Frørup Kirke
Harte Kirke
Hejls Kirke 10:30 Henrik Vestergaard Jørgensen
Hjarup Kirke
Hjerndrup Kirke 09:00 Lene Thiim
Immanuelskirken
Jordrup Kirke ingen gudstjeneste
Kolding Valgmenighed ingen gudstjeneste
Kristkirken
Lejrskov Kirke 09:00 Elon Jepsen
Nr. Bjert Kirke 09:30 Dorthe Rudbeck
  Konfirmation
Nr. Bjert Kirke 00:00 Christine Alexandersson
  Konfirmation
Sankt Nicolai Kirke
Sdr. Stenderup Kirke
Sdr. Vilstrup Kirke ingen gudstjeneste
Seest Kirke
Simon Peters Kirke 10:30 Birgitte Molin
Skanderup Kirke
Skanderup grundtvigske Valgmenighed ingen gudstjeneste
Stepping Kirke
Sønder Bjert Kirke 09:00 Maria Skjerning Frederiksen
Taps Kirke ingen gudstjeneste
Tyrstrup Kirke 10:30 Lene Thiim
Vamdrup Kirke
Vejstrup Kirke 09:00 Henrik Vestergaard Jørgensen
Vester Nebel Kirke ingen gudstjeneste
Viuf kirke ingen gudstjeneste
Vonsild Kirke
Ødis Kirke